Οι πίνακες που παρουσιάζει ο Θύμιος Κόκκινος στην παρούσα έκθεση έχουν μακρά ιστορία: τους δημιούργησε με μολύβι γύρω στο 2011, αλλά ήταν κάπου μέσα στο 2019 που αποφάσισε να τους δώσει χρώμα. Είναι δουλεμένοι κυρίως με ακρυλικά σε μπλοκ ακουαρέλας. Θεματολογία τους το πανάρχαιο δέντρο της ελιάς και η ζωή γύρω από αυτό.
Οι πίνακες που παρουσιάζει ο Θύμιος Κόκκινος στην παρούσα έκθεση έχουν μακρά ιστορία: τους δημιούργησε με μολύβι γύρω στο 2011, αλλά ήταν κάπου μέσα στο 2019 που αποφάσισε να τους δώσει χρώμα. Είναι δουλεμένοι κυρίως με ακρυλικά σε μπλοκ ακουαρέλας. Θεματολογία τους το πανάρχαιο δέντρο της ελιάς και η ζωή γύρω από αυτό.
Οι πίνακες που παρουσιάζει ο Θύμιος Κόκκινος στην παρούσα έκθεση έχουν μακρά ιστορία: τους δημιούργησε με μολύβι γύρω στο 2011, αλλά ήταν κάπου μέσα στο 2019 που αποφάσισε να τους δώσει χρώμα. Είναι δουλεμένοι κυρίως με ακρυλικά σε μπλοκ ακουαρέλας. Θεματολογία τους το πανάρχαιο δέντρο της ελιάς και η ζωή γύρω από αυτό.
Οι πίνακες που παρουσιάζει ο Θύμιος Κόκκινος στην παρούσα έκθεση έχουν μακρά ιστορία: τους δημιούργησε με μολύβι γύρω στο 2011, αλλά ήταν κάπου μέσα στο 2019 που αποφάσισε να τους δώσει χρώμα. Είναι δουλεμένοι κυρίως με ακρυλικά σε μπλοκ ακουαρέλας. Θεματολογία τους το πανάρχαιο δέντρο της ελιάς και η ζωή γύρω από αυτό.
Οι πίνακες που παρουσιάζει ο Θύμιος Κόκκινος στην παρούσα έκθεση έχουν μακρά ιστορία: τους δημιούργησε με μολύβι γύρω στο 2011, αλλά ήταν κάπου μέσα στο 2019 που αποφάσισε να τους δώσει χρώμα. Είναι δουλεμένοι κυρίως με ακρυλικά σε μπλοκ ακουαρέλας. Θεματολογία τους το πανάρχαιο δέντρο της ελιάς και η ζωή γύρω από αυτό.
Έργο που φτιάχτηκε για τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Ψυχικής Υγείας 2021, όπου έγινε ένας ποδηλατικός αγώνας για τον εορτασμό της.
Σχόλια Δημιουργού: « Το έργο μου το ονόμασα ΑΓΑΠΗ γιατί η αγάπη είναι τα πάντα! Χωρίς την αγάπη δεν μπορούμε να ζήσουμε σαν άνθρωποι».
Συλλογικό Έργο. Σχόλια για το έργο : « Με την είσοδο της Άνοιξης στη φύση ας ελπίσουμε να έρθει Άνοιξη και Καλοκαίρι για την Ελλάδα! Να είναι ωραία η ανθισμένη άνοιξη με ωραία λουλούδια: μαργαρίτες, παπαρούνες, ντάλιες, τριαντάφυλλα, γαρύφαλλα, γαρδένιες, βασιλικός, γιασεμί, κρίνα ».
Σχόλιο δημιουργού: «Με λένε Χρύσα και μου αρέσει να ζωγραφίζω τον ήλιο και την αστροφεγγιά. Αγαπώ την γάτα μου την Έρρικα ».
Σχόλιο δημιουργού: «Το όνομα μου είναι Δημήτρης και αγαπώ πολύ το πράσινο, τα λουλούδια και την επικοινωνία με τους συνανθρώπους μου».
«ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ» Ομαδικό ζωγραφικό κολάζ των ενοίκων του Οικοτροφείου «Αθηνά» της ΠΕΨΑΕΕ, Οκτώβρης 2019.